سه شنبه , می 21 2019
afra480-60
آخرین خبرها
نگاهی به 10 بازی مورد انتظار در E3 2015

نگاهی به 10 بازی مورد انتظار در E3 2015

اگر به دنیای بازی های کامپیوتری علاقمند باشید، حتماً خوب می دانید که در آستانه برگزاری نمایشگاه سالانه E3 به سر می بریم. محفلی جذاب و پر زرق و برق که هر سال تعداد فراوانی بازی جدید در آن معرفی می شود و شرکت های فعال در صنعت گیم، طی کنفرانس های متعدد، به تشریح فعالیت های آتی خود می پردازند. در این فاصله و تا قبل از شروع این همایش سالیانه، بد نیست نگاهی بیندازیم به 10 بازی مورد انتظار گیمرها، که در E3 امسال احتمالاً خبرهای بیشتری از آنها خواهیم شنید. البته قبل از شروع لیستمان، ذکر این نکته نیز لازم به نظر می رسد که در مطلب پیش رو، بیشتر به عناوین جدید و بازی هایی پرداخته ایم که تا کنون نمایش چندان مفصلی نداشته اند و در کنار آن، اطلاعات کاملی نیز از آنها به بیرون درز نکرده است. با این اوصاف عناوینی نظیر Call of Duty: Black Ops 3، نسخه یSyndicate از سری Assassin’s Creed یا Metal Gear Solid 5: Phantom Pain (که در نمایشگاه سال گذشته نیز حضور چشمگیری داشت) از این لیست حذف شدند. ضمن اینکه عناوین شاخصی نظیر بازی Dishonored 2 نیز بودند که تا آخرین لحظه، حضورشان در E3 امسال تایید نشد. بنابراین آنها نیز در نهایت جایی در این لیست نیافتند.

10

شماره 10 : Mirror’s Edge Catalyst

این جایگاه می توانست اکنون از آن Mass Effect 4 باشد. اما از آنجا که اعضای Bioware تا آخرین ساعات تهیه این مطلب، حضور خود در E3 امسال را به شکل رسمی تایید نکرده و تنها به دامن زدن شایعات در شبکه های اجتماعی بسنده کردند، جایگاه شماره 10 لیست به دیگر بازی EA یعنی نسخه دوم سری لبه آینه تعلق گرفت. به گفته ی سازندگان بازی، نسخه دوم لبه آینه را نمی توان دنباله ای بر بازی نخست دانست و آنها ترجیح داده اند در این اثر، بیشتر به پیش زمینه های شخصیتی قهرمان بازی یعنی Faith (که در نسخه قبل نیز حضور داشت) بپردازند. پیش از این نیز طراحان بازی از ساختار Open World این اثر، ساخته شدن آن توسط موتور قدرتمند و انحصاری EA یعنی فراست بایت 3 و همچنین جذابیت بیشتر سیستم مبارزات آن نسبت به نسخه قبل خبر داده بودند. پس باید منتظر بمانیم و ببینیم که در E3 امسال، قهرمان پارکور باز ما یعنی Faith چه نمایش جالبی را برایمان تدارک دیده و سرنوشت این بازی را به چه نحوی رقم خواهد زد.

9

شماره 9: Street Fighter V

شاید اگر یک دهه قبل قرار بود لیست مشابهی تهیه کنیم، بیش از نصف بازی های لیست را عناوین ژاپنی تشکیل می دادند. اما متاسفانه صنعت بازیسازی ژاپن این روزها حال و روز خوشی ندارد و در لیست ده گانه ما هم تنها یک عنوان از سرزمین آفتاب تابان یعنی همین بازی SFV حضور دارد. اعضای کپکام در آخرین اظهار نظر خود اعلام کرده اند که این بازی به هیچ وجه روانه پلتفرم XboxOne نخواهد شد و بنابراین تنها دارندگان دو پلتفرم PC و PS4 هستند که می توانند در E3 امسال انتظار نمایشی خیره کننده از اثر محبوب خود را داشته باشند. گیم پلی بازی از همان فرمول جذاب قبل بهره می برد و علاقمندان عناوین مبارزه ای می توانند باز هم خود را در دنیای دو بعدی، رنگارنگ و سراسر زد و خود این اثر غرق کنند. به نظر می رسد که سازندگان قرار است از همان جنبه های بصری امتحان پس داده نسخه پیشین سری بهره بگیرند و در قالب موتور آنریل انجین 3 نمایش جذابی را برای هوادارانشان رقم بزنند. پس اگر جزو هوادارن این سبک و سری محبوب SF هستید از همین حالا خود را برای غافلگیری در E3 آماده کنید.

8

شماره 8: Rise of the Tomb Raider

استودیو کریستال داینامیکس با دوباره سازی سری محبوب و قدیمی مهاجم مقبره در سال 2013، اگرچه نتوانست با گیم پلی این اثر (که بسیار به سری آنچارتد شباهت داشت) هواداران قدیمی این سری را خشنود سازد، اما در عوض موفق شد تا این سری خاطره انگیز را از قهقرایی که در حال پیمودن آن بود نجات داده و جان تازه ای به آن ببخشد. موفقیت آن اثر دنباله ای را با نام خیز مهاجم مقبره به همراه داشت که قرار است به زودی منتشر شود و بسیاری از هواداران نسخه قبل، سخت مشتاقند تا در نمایشگاه امسال برای نخستین بار چشمه ای از گیم پلی این بازی را به نظاره بنشینند. قهرمان جوان ما یعنی لارا کرافت در این بازی به کشور روسیه و سرزمین یخ زده سیبری سفر می کند و علاقمندان می توانند در این بازی شاهد موارد جدیدی نظیر چرخه پویای روز و شب و همچنین تغییرات آب و هوایی باشند که وجودشان علاوه بر شخصیت اصلی بازی، اثر مستقیمی بر واکنش های جانوران حاضر در سیبری نیز خواهد گذاشت. از آنجا که خیز مهاجم مقبره در حال حاضر تنها برای کنسول های خانگی مایکروسافت وعده داده شده، این بازی در هفته های اخیر بسیار خبر ساز شده بود و عده ای از عدم عرضه آن بر روی سایر پلتفرم ها خبر می دادند (خبری که به شایعه نزدیک تر است تا واقعیت). حتی شایعاتی مبنی بر کنسل شدن نسخه Xbox 360 نیز شنیده می شد که سازندگان بازی در مواردی با اظهارات دو پهلوی خود این موارد را دامن زدند. حال باید منتظر ماند و دید که E3 امسال می تواند شک و شبهه های مربوط به این بازی را برطرف سازد یا اینکه سازندگان ترجیح می دهند همچنان تا روز عرضه شدن اثرشان، هواداران را در شک و تردید باقی بگذارند.

7

شماره 7: Uncharted 4: A Thief’s End

نکته جالب در موردی سری آنچارتد این است که سازندگان خوش ذوقش یعنی اعضای استودیو ناتی داگ، از بازی مهاجم مقبره برای ساخت آن الهام گرفته بودند و این در حالی است که چندی بعد موفقیت سری آنچارتد موجب شد تا اعضای کریستال داینامیکس در اقدامی معکوس، از بازی محبوب ناتی داگ به عنوان منبع الهام اصلی بازسازی مهاجم مقبره استفاده کنند! این نخستین شماره از این سری به شمار می رود که برای نسل هشتم کنسول های خانگی ساخته خواهد شد و دارندگان پلتفرم PS4 بی تابانه انتظار E3 را می کشند تا با نمایش های جدید این اثر حسابی خود را سیراب نمایند. وقایع بازی حدود سه سال پس از اتفاقات نسخه قبل رخ می دهند و هنوز هم ناتان دریک قهرمان ماجرا محسوب می شود. مسلماً یکی از نقاط قوت نسخه چهارم سری آنچارتد (که به عنوان شاخصه اصلی تمامی آثار ناتی داگ هم می توان از آن یاد کرد) جنبه های بصری چشم نواز و گرافیک فنی و هنری فوق العاده آن خواهد بود که انتظار می رود در نمایش های این اثر درE3 و به لطف حضور این بازی در نسل هشتم، بیش از پیش به چشم بیاید. حال باید ببینیم که آیا این بازی گل سر سبد عناوین انحصاری PS4 در نمایشگاه امسال خواهد بود یا عناوین دیگری هم مجال عرض اندام در برابر ناتان دریک و دنیای جذابش را خواهند یافت.

6

شماره 6: Halo 5: Guardians

همانطور که بازی آنچارتد پرچمدار عناوین انحصاری کنسول PS4 محسوب می شود، نسخه پنجم از سری Halo را هم می توان شاخص ترین عنوان انحصاری کنسول XboxOne دانست. مسترچیف افسانه ای در این شماره نیز در نقش اول داستان ظاهر خواهد شد، اما علاوه بر او نسخه پنجم هیلو دارای شخصیت قابل بازی دیگری نیز خواهد بود. این شخصیت جدید که جیمسون لاک نام دارد، در برخی از مراحل بازی جای مسترچیف را خواهد گرفت و بر طبق اطلاعات موجود به نظر می رسد که او به نوعی نقش هماورد مسترچیف را ایفا خواهد نمود. اگر پیش از این سریال دیجیتال Halo:Nightfall را دیده باشید، احتمالاً کم و بیش با شخصیت او آشنایی دارید و حضور لاک در بازی برایتان چندان غافلگیر کننده نخواهد بود. همواره داستان و کشش های آن، نقش بسیار پر رنگی در سری Halo ایفا کرده و با حضور چالش برانگیز این شخصیت جدید در برابر مسترچیف محبوب، به نظر می رسد در نسخه پنجم سری نیز دوباره داستانی جذاب و پرکشش انتظارمان را خواهد کشید. همانقدر که هواداران کنسول سونی انتظار نسخه چهارم آنچارتد را می کشند، اکس باکس بازان نیز سخت در انتظار کسب اخبار بیشتر از بازی محبوبشان یعنی Halo 5 هستند و قرار گرفتن این بازی در جایگاه ششم نیز تنها به دلیل قدمت بیشتر سری هیلو نسبت به آنچارتد بوده است و نه هیچ دلیل دیگری.

5

شماره 5: Starwars Battlefront

تا کنون بازی های فراوانی بر اساس دنیای جنگ ستارگان ساخته شده اما شاید هیچ کدامشان به اندازه سری Battlefront نتوانسته اند حق مطلب را در رابطه با جهان پر عظمت خلق شده به دست جورج لوکاس ادا کنند. کار ساخت نسخه سوم از سری بتل فرانت بلافاصله پس از انتشار نسخه دوم سری در سال 2005 آغاز شد، اما مراحل ساخت این بازی رفته رفته متوقف شد و پروژه به بن بست خورد. پس از تعطیلی استودیو بازیسازی لوکاس آرتز، بالاخره پس از کشمکش های فراوان در سال 2013 حق و حقوق بازی های سری جنگ ستارگان به شرکت EA رسید و پس از آن کار ساخت اثر کنسل شده فوق، از نو آغاز شد. البته بتل فرانت جدید، یک بازسازی از کل سری محسوب می شود و به همین دلیل عدد 3 را به دنبال نام خود یدک نمی کشد. در این اثر که همانند نسخه دوم سری، تواماً بصورت اول شخص و سوم شخص قابل بازی است، شما می توانید از بین دو گروه Stormtrooper و Rebbel Aliance یکی را انتخاب کنید و در هر کدام از طرفین جنگ بین کهکشانی که می پسندید قرار گیرید. جالب اینجاست که شخصیت های پر آوازه ای نظیر دارث ویدر و بوبا فت نیز در این نسخه قابل بازی هستند و علاوه بر آن شما قادرید تا تمامی اسلحه ها و وسایل نقلیه خود را در طول بازی شخصی سازی کنید. مسلماً این بازی یکی از کنجکاوی برانگیز ترین عناوین E3 امسال به شمار می رود و تمامی علاقمندان دنیای جنگ ستارگان منتظرند تا از طریق نمایشگاه پیش رو، اطلاعات بیشتری در مورد این اثر کسب کنند.

4

شماره 4: Dark Souls 3

شاید خوش بین ترین هواداران سری دارک سولز هم تصور نمی کردند که سومین نسخه از این سری، به این زودی معرفی شود. اما به نظر می رسد که این اتفاق رخ داده و به تایید ناشر بازی یعنی شرکت نامکو بندای، دارک سولز 3 به شکل رسمی در نمایشگاه E3 امسال معرفی خواهد شد. هنوز مشخص نیست که این معرفی به چه شیوه ای خواهد بود اما بعید به نظر می رسد که پرده برداری از این اثر (اگر پشت درهای بسته صورت نگیرد) از نمایش تریلر معرفی اولیه فراتر رود و به نمایش دادن گیم پلی بازی بیانجامد. به هر حال بر طبق اخبار موجود، احتمال می رود که هیدتاکا میازاکی (خالق سری سولز) کارگردانی آن را بر عهده بگیرد و علاقمندان این سری می توانند شاهد تغییراتی در ساختار نسخه سوم بازی باشند. از جمله این تغییرات می توان به دگرگونی برخی خصایص بونفایرها (چک پوینت های درون بازی) و همچنین تغییرات صورت گرفته در بازی چند نفره اشاره کرد و علاوه بر آن گیمرها می توانند شاهد حضور 45 نوع دشمن مختلف، 15 باس جدید، 12 منطقه جدید در نقشه، 10 کلاس مختلف، صد نوع اسلحه به همراه 40 نوع زره تازه و در نهایت 60 دقیقه کات سین در این نسخه از دارک سولز باشند که آخرین مورد یاد شده با توجه به تعداد کات سین های ناچیز نسخه های قبل، کمی عجیب به نظر می رسد. حال باید در انتظار شروع E3 باقی بمانیم تا ببینیم کدامیک از اخبار فوق در نهایت رنگ حقیقت به خود خواهند گرفت.

3

شماره 3: Doom

 پس از عرضه شدن Doom 3، هواداران سری Doom حدود چهار سال انتظار کشیدند تا بالاخره خبر ساخته شدن Doom 4 در سال 2008 توسط اعضای id Software اعلام شد. در ابتدا قرار بود جان کارمک (سازمان دهنده اصلی نسخه های قبلی سری) این بازی را بسازد اما او خیلی زود پروژه ساخت بازی Rage را آغاز کرد و بر طبق اظهاراتش قرار بود پس از انتشار این اثر نیز او و تمامی گروه سازنده به پروژه Doom 4 ملحق شوند. اما باز هم هیچ خبری از این بازی نشد تا اینکه در نهایت کارمک id Software را در سال 2013 ترک کرد و حدود یک سال بعد، اعضای این استودیو خبر از ساخت نسخه چهارم بازی با نام Doom دادند. نامی که نشان می داد سری Doom نیز قرار است همانند بسیاری از عناوین این روزها، دوباره از نو بازسازی شود. به گفته ی سازندگان این اثر، هوادارن سری می توانند در این نسخه شاهد تغییراتی نظیر مبارزات بدون اسلحه، ضربات تمام کننده، پرش دوبل و قابلیت عبور از موانع باشند و در کنار آن قابلیت هایی نظیر کندن دست دشمنان و استفاده از دست قطع شده برای عبور از درهای امنیتی نیز در بازی وجود خواهد داشت! البته علاوه بر ویژگی های جدید، بازی از مکانیزم های قدیمی سری نظیر امکان حمل سلاح به تعداد دلخواه، گیم پلی سریع و عدم احتیاج به خشاب گذاری مجدد در اسلحه ها نیز بهره می برد که این امر می تواند خبر بسیار خوبی برای علاقمندان قدیمی این مجموعه باشد. مسلماً بازی Doom یکی از مورد انتظارترین عناوین E3 امسال برای علاقمندان شوترهای اول شخص به شمار می رود و همگان برای ملاقات دوباره با عنوانی جدید از این سری، لحظه شماری می کنند.

2

شماره 2: Deus Ex: Mankind Divided

به طور حتم یکی از سوپرایزهای اصلی شرکت اسکوایر انیکس در نمایشگاه امسال، دادن اطلاعات بیشتر در مورد نسخه جدید سری Deus Ex است که خبر ساخت آن چند ماه قبل اعلام شده بود. نسخه ی نخست این سری را می توان یکی از بهترین عناوین نقش آفرینی اول شخص تاریخ بازی های کامپیوتری با مایه های سایبرپانک نامید که موفق شده بود داستانی زیبا و بلند پروازانه را به خوبی در یک گیم پلی بسیار جذاب و چند لایه، بتند و تحسین همگان را برانگیزد. همین خصوصیات (البته به شکل رقیق تر آن) در نسخه پیشین سری، یعنی بازی Human Revolution نیز مشاهده شد و حال خبر ساخت نسخه جدید این سری می تواند بهترین جایزه برای دوستداران بازی قبل باشد. وقایع داستان این نسخه، در سال 2029 به وقوع می پیوندد. یعنی حدود سه سال پس از اتفاقات رخ داده در بازی پیشین. جامعه انسانی بسیار بیشتر از قبل به تکنولوژی واقعیت افزوده واکنش منفی نشان می دهد و قهرمان داستان که هنوز هم آدام جنسن است می کوشد تا نظر مردم را در این رابطه تغییر دهد. اگر نسخه قبل را بازی کرده باشید حتماً به خوبی می دانید که هر دو دست آدام، طی حادثه ای قطع شده و او اکنون از دست های مبتنی بر واقعیت افزوده به عنوان دست مصنوعی استفاده می کند. هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد گیم پلی این اثر در دست نیست و همگان امیدوارند که E3 امسال مجالی باشد برای صحبت هرچه بیشتر سازندگان و ناشر این بازی در رابطه با ساختار گیم پلی و ویژگی های جدید این عنوان مورد انتظار.

1

شماره 1: Fallout 4

حتماً علاقمندان سری فال آوت نیز به خاطر رنجی که در آستانه E3 سال های گذشته کشیده اند، سخت با ما هم عقیده اند که جای نسخه چهارم این سری، بی برو برگرد در صدر این لیست است. فاصله انتشار Fallout 3 و نسخه پیشین سری یعنی New Vegas تنها دو سال بود، اما اکنون حدود پنج سال است که هواداران سینه چاک این سری (که تعدادشان کم هم نیست) هر سال منتظرند تا در نمایشگاه E3 خبری از عنوان محبوبشان بشود. بالاخره اعضای Bethesda در آستانه E3 امسال، دلشان به رحم آمد و خبر ساخت نسخه چهارم این سری را اعلام کردند. وقایع این بازی حدود 200 سال پس از انفجار اتمی عظیمی رخ می دهد که در سال 2077 و طی جنگی که انسانها بر سر تصاحب اندک منابع باقیمانده در سطح زمین با یکدیگر داشتند، صورت گرفت. در واقع وقایع این بازی تقریباً در همان بازه زمانی رخ می دهند که داستان بازی Fallout 3 اتفاق می افتاد. با این وجود محیط این بازی و خطرات موجود در آن اصلاً قابل قیاس با نسخه سوم نیست. داستان فال آوت 4 در محیطی باز (Open World) اتفاق می افتد که از لحاظ جغرافیایی، منطقه بوستون ماساچوست و سایر مناطق نیو انگلند را شامل می شود که در این بازی با نام مناطق مشترک المنافع شناخته می شوند. نمایش معرفی این اثر در هفته های اخیر، شامل تکه های کوتاهی از گیم پلی می شد که موارد قابل توجهی نظیر محیط وسیع، دشمنان متنوع و یک همراه وفادار در قامت سگی از نژاد جرمن شپارد، در آن کاملاً مشهود بودند. اما این موارد به خودی خود برای هوادارن این بازی کافی نیستند و آنها امیدوارند که در E3 امسال، با مشاهده نمایش مفصلی از اثر محبوبشان، عطش چندین ساله خود را فرونشانند.

اگر به دنیای بازی های کامپیوتری علاقمند باشید، حتماً خوب می دانید که در آستانه برگزاری نمایشگاه سالانه E3 به سر می بریم. محفلی جذاب و پر زرق و برق که هر سال تعداد فراوانی بازی جدید در آن معرفی می شود و شرکت های فعال در صنعت گیم، طی کنفرانس های متعدد، به تشریح ...

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: 4.75 ( 1 امتیازات)
0

درباره‌ مهدی یحیی خانی

مهدی یحیی خانی
دانشجوی رشته ی مهندسی فناوری اطلاعات هستم و فعالیتم هم در زمینه ی کامپیوتر هست و علاقه ی زیادی هم در این زمینه دارم مخصوصا اینترنت و بازی های رایانه ای

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*