دوشنبه , ژوئن 17 2019
afra480-60
آخرین خبرها
۶ نکته برای افزایش سرعت کامپیوتر

۶ نکته برای افزایش سرعت کامپیوتر

خیلی وقت ها پیش میاد که با وجود اینکه از سیستم کامپیوتری بالا و قوی استفاده میکنیم ولی مشاهده میکنیم که سیستم دچار کند کاری می شود حتی اگر ویندوز ۷ روی سیستم نصب شده باشد .بعضی مواقع خود کاربر باعث این کندی می شود که دلیل این کلیک کردن ناخواسته و ندانسته در اینترنت است. بعضی مواقع که شما برنامه ای را که به آن احتیاج دارید را نصب می کنید دچار یک حملات ناخواسته از طرف آن برنامه می شوید یا حتی تولبار یک مرورگر اینترنت باعث کاهش سرعت می شود.

اما نرم افزارها تنها عامل موثر در سرعت سیستم نیست. خوشبختانه در ویندوز ابزارهایی در اختیار ما میگذارد که میتوان به کمک آنها دید که سیستم شما کند است یا در وضعیت خوبی بسر میرود. اگر شما در روی آیکون My Computer خودتان کلیک راست کنید و properties را انتخاب کنید در این قسمت میتوانید تنظیمات مربوط و همچنین رتبه بندی آزمایش های ویندوز را مشاهده کنید.چه بخواهید چه نخواهید شما احتیاج دارید تا سخت افزار خودتان را برای بهبود سرعت جا به جا و تعویض کنید ، در زیر راه هایی برای افزایش سرعت کامپیوتر خودتان گفته ام که امیدوارم برای شما مفید باشد

۱ برنامه های بلااستفاده را حذف کنید

بعضی از برنامه های کامپیوتر در ابتدا که سیستم را روشن میکنید نا خواسته اجرا و پردازش می شوند . علت این همه کند بودن و دیر بالا آمدن کامپیوتر آن یکی این است که برنامه های زیادی در حال اجرا هستند که یکی یکی اجرا می شوند . در بین این برنامه ممکن است برنامه هایی باشند که حتی یک ماه از آن استفاده نکرده اید یا اصلا اجرا نمی شوند برای این که از شر این ها خلاص شوید حتما این برنامه ها را از بخش unistall کنترل پنل ویندوز حذف کنید، اما باید دقت کنید که فایل هایی که مربوط به خود ویندوز است را حذف نکنید.بعضی مواقع این کار کمک بسیار زیادی در افزایش سرعت و خصوصا پاکسازی برنامه های ویندوز میکند . برای اینکه سرعت عمل بیشتری در پیدا کردن برنامه های بلااستفاده داشته باشید می توانید از برنامه PC Decrapifierاستفاده کنید.

۲ برنامه های راه انداز را غیر فعال کنید

این کار برای کابران نیمه حرفه ای بسیار مفید است. برای این کار بر روی start کیک کنید و msconfig را جستجو کنید و در بخش startup شما لیستی از برنامه های خودتان که می توانند در ابتدای راه اندازی ویندوز اجرا شوند را مشاهده می کنید . برنامه هایی را که احتیاج به راه اندازی در اول ویندوز ندارند را میتوانید غیر فعال کنید. برنامه هایی مانند گوگل یا مایکروسافت که احتیاج به راه اندازی اولیه ندارند گزینه های خوبی برای غیر فعال سازی دارند یا برای مثال شما احتیاجی به برنامه adobe reader ندارید.

۴ Disk cleanup

یک ویژگی جالب در ویندوز قرار دارد که در این قسمت فایل ها و برنامه های غیر ضروری حجم بالا را جستجو میکند مانند نصب کننده های نرم افزارها ، فایل های temporary اینترنت و دیگر فایل ها. برای پاکسازی این فایل ها از سیستم خودتان میتوانید نوع فایلی که میخواهید پاک کند را انتخاب کنید و سپس clean را بزنید.

۴ پاکسازی بد افزارها

این یکی از شناخته شده ترین دلیل ها برای کند شدن سیستم است. شما برای مثال به یک وب سایت مراجعه میکنید و بر روی دکمه install کلیک میکنید و بعد از آن دچار عذاب وجدان می شوید که چرا این کار را انجام دادید. امروز بدافزارها بسیار گمراه کننده برای پاک کردن از روی کامپیوتر هستند. یکی از بهترین راه هایی که می شود این بدافزارها را شناسایی و پاک سازی کرد نرم افزار Malwarebytes Anti-Malware یا Norton 360 یا Bitdefender AntiVirus Plus است.

۵ هارد درایو بزرگ تر و پر سرعت نصب کنید

هارد درایو کامپیوتر یکی از حساس ترین بخش ها می باشد که با پر شدن آن سیستم بسیار بسیار کند از آن چیزی می شود که برای بار اول از آن استفاده کرده اید. که می توان با انتخاب هارد با حجم بالاتر به افزایش سرعت کامپیوتر خود کمک کنید همچنین می توانید برنامه های بیشتری را نصب و استفاده کنید .

خیلی وقت ها پیش میاد که با وجود اینکه از سیستم کامپیوتری بالا و قوی استفاده میکنیم ولی مشاهده میکنیم که سیستم دچار کند کاری می شود حتی اگر ویندوز ۷ روی سیستم نصب شده باشد .بعضی مواقع خود کاربر باعث این کندی می شود که دلیل این کلیک کردن ناخواسته و ندانسته در اینترنت ...

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید!
0

درباره‌ @lirez@

@lirez@

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*