چهار شنبه , می 22 2019
afra480-60
آخرین خبرها
سوالات پرتکرار قبل و بعد از خرید PS4 راهنمایی خرید کامل

سوالات پرتکرار قبل و بعد از خرید PS4 راهنمایی خرید کامل

region ( ناحیه – منظقه) :

با توجه به سیاست های فرا مشتری مدارانه تیم بازاریابی و فروش سونی این محصول در region ( ناحیه – منظقه) های مختلف عرضه گردیده.ریجن هایی که شما هم وطنان عزیز در داخل خاک ایران مشاهده خواهید فرمود شامل :ریجن 1 : مختص به فروش این محصول در آمریکا میباشد ( پشت جعبه محصول توضیحات مندرج به زبان انگلیسی میباشد.)ریجن 2: مختص به فروش این محصول در اروپا میباشد( پشت جعبه محصول توضیحات مندرج به زبان های المانی – فرانسوی -هلندی و..میباشد.)ریجن 3 : مختص به فروش این محصول در آسیا میباشد ( پشت جعبه محصول توضیحات مندرج به زبان ژاپنی میباشد.)با توجه به اینکه قاره اسیا بزرگترین قاره میباشد فروش محصول در این قاره به 2 بخش تقسیم شده.ریجن 3 مختص فروش در اسیا غربی و ریجن 2 اسیا مختص فروش در اسیا شرقی.ریجن های دیگری هم مثل ریجن 4 سفارش استرالیا و .. وجود دارد که در داخل ایران انها رو یافت نخواهید فرمود.تمامی ریجن ها از باب مخشصات فنی کاملا یکسان بوده و هیچ گونه مزیت و برتری نسبت یکدگیر ندارند و یکی از دلایل اصلی اختلاف قیمت اندک میان ریجن های مختلف عدم تناسب میان عرضه و تقاضا کالا در ایران میباشد.این ریجن به صورت یک نیم کره در قسمت زیر جعبه که در ان نوشته شده 1 یا 2 یا 3 قابل تشخیص است.
20141129_211359
این ریجن و دسته بندی در مورد بازی ها نیز مصداق پیدا میکند :بازی ها نیز در ریجن بندی 1 و 2 و 3 و ریجن ALL ارائه میگردد.تفاوتی پیدا نمیکند که شما مالک یک دستگاه کنسول سفارش اسیا باشید و بازی شما سفار اروپا باشد و یا عکس این قضیه شما قادر به انجام این بازی به صورت افلاین هستید مضاف بر اینکه شما میتوانید این بازی را نیز به صورت انلاین انجام دهید

چرا ریجن 3 از همه ریجن ها قیمت پایین تری دارد ؟
این تفاوت قیمت به دلیل قیمت خرید اولیه کنسول ها میباشد و هیچ تفاوت سخت افرازی بین این ۳ ریجن نیست.

من یه جا شنیدم بهترین ریجن , ریجن 1 هست و برای این ریجن بیشتر بازی میاد و امکان داره بازی روی ریجن 2 یا 3 نیاد ایا این حقیقت داره؟

خیر دوستان تمام بازی های کنسول PS4 ریجن فری بوده و همه بازی های روی همه کنسول های با همه ریجن ها قابل اجراست.

اینکه میگن اگر ریجن دستگاه 2 یا 3 باشه باید بازی های دیجیتالی رو به ین یا یورو خریداری کنیم این موضوع حقیقت داره ؟

دوستان فروشگاه بازی های دیجیتالی سونی هیچ کاری به ریجن دستگاه شما نداره اینکه شما بازی های دیجیتالی رو به پوند یا دلار یا یورو خریداری میکنید مربوط به ادرس اکانتی هست که در هنگام ساخت اکانت وارد میکنید برای مثلا اگر کنسول شما ریجن ۱ یا همون امریکا باشد ولی شما ادرس خودتونو المان بزنید فروشگاه سونی قیمت بازی ها رو یه یورو برای شما نمایش میده یا بر عکس مثلا ریجن دستگاه شما 3 یا همون ژاپن باشه و شما ادرس محل زندگیتونو یکی از شهر های امریکا بزارید فروشگاه سونی بازی ها رو به قیمت دلار امریکا به شما نمایش میده .

ایا فروشنده ها راست میگن ریجین یک ( امریکا ) از ریجن دو ( اروپا ) و سه ( ژاپن ) کیفیت بهتری داره ؟

در ابتدا باید خدمت شما عرض کنم که کیفیت ساخت این ۳ ریجن هیچ فرقی نداره ولی اگر ۱ در ۱۰۰ هم کیفیت این ۳ ریجن فرق داشته باشه با یک تفکر خیلی کوچیک متوجه میشیم که SONY یک شرکت ژاپنی هست نه امریکایی پس نتیجه میگیریم اگر قرار باشه کیفیت کنسولی رو بهتر باشه حتما ریجن ژاپن رو بهتر تولید میکند نه ریجن امریکا را .

ایا فروشنده ها راست میگم ریجن های مختلف اداپتورشون با هم فرق داره و باید ریجنی خریداری کنیم که با برق ایران سازگار باشه؟

خیر دوستان اصلا PS4 اداپتور خارجی نداره و تمام ریجن هاش با برق ایران سازگاری دارد

یکی از فروشنده ها میگفت اگر PS4 کپی بشه فقط ریجن ۲ کپی خور میشه ایا این حقیقت داره؟

اولا که اون فروشنده مگر علم غیب داره که میدونه کدوم ریجن کپی خور میشه ؟دوما اینکه چون هیچ تفاوت سخت افزاری و نرم افزاری بین ۳ تا ریجن نیست قرار باشه کپی بشه همه ریجن ها کپی میشه.سوما اینکه به با توجه به تجربه که سونی روی PS3 کسب کرد فکر نکنم امیدی به کپی خور شدن این کنسول باشه
یعنی واقعا هیچ فرقی بین این 3 تا ریجن نیست؟

چرا دوستان هست اونم اینه که شما در داخل منو کنسول PS4 وقتی دستگاه شما ریجن 3 هست کلیک شما با O هست ولی در ریجن 1 یا 2 با X هست. باز هم اشاره میکنم فقط داخل منوی کنسول نه داخل بازی , داخل بازی همه چیز یکسان هست.

من هرچی فکر میکنم با توجه به نداشتن تفاوت این ۳ ریجن علت اختلاف قیمت رو متوجه نمیشم واقعا دلیلش چی میتونه باشه؟

منم مثل شما دلیل منطقی پیدا نمیکنم ولی میتونه ( شاید ) یکی از این دلیل ها باشه.دلیل اول : گرونی پیش از اندازه ریجن یک میتونه این باشه که کنسول در کشور چین تولید میشه و با هواپیما یا کشتی به امریکا فرستاده میشه و سپس همین کنسول رو از امریکا خریداری میکنند با هواپیما یا کشتی وارد دبی میکنند و وارد کننده های ایرانی باید پول بیشتری باید این که این کنسول کل دنیا رو چرخیده بپردازند و خب وقتی قیمت خرید واردکنند ها بیشتر هست کنسول ریجن یک دست مصرف کننده به قیمت بالاتری میرسه پس اگر این موضوع واقعیت داشته باشه تبریک میگم شما با خریدن کنسول ریجن یک کنسولی رو خریدای میکنید که بیشتر قاره ها رو رفته همین موضوع روی کنسول های ریجن ۲ هم صدق میکنه با این تفاوت که علاوه بر هزینه بار بری کنسول شما به یورو خریداری شده پس با خرید کنسول ریجن ۲ شما کنسولی رو خریداری میکنید که کنسول شما یه سر هم اروپا رفته برگشته.کنسول ریجن ۳ فقط داخل قاره اسیا بوده و زیاد سفر نکرده به همین دلیل اروزنترین ریجن حساب میشه. دلیل دوم : میتونه این باشه که ما فکر میکنیم امریکا خیلی خوبه و همینطور فکر میکنیم امریکا تولید کننده اصلی PS4 هستش. وارد کننده ها از این تفکر ما سو استفاده میکنند و قیمت این ریجن رو خیلی بالاتری قیمت گذاری میکنند. دلیل سوم : میتونه از ادغام دلیل اول و دوم باشه.

اخر سر ما کدوم ریجن رو خریداری کنیم ؟؟

با توجه به توضیحاتی که بالا داده شد هر ریجنی که دوست دارید هیچ تفاوت سخت افزاری بین این ۳ ریجن نیست و اگر پول اضافی برای هزینه کردن دارید میتونید گرون ترین ریجن رو خریداری کنید و جیب دوستان واردکننده و باربری های بین المللی رو پر تر کنید.

یکی از فروشنده میگفت ۱۵ تا بازی براتون داخل کنسول میریزیم با قیمت ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومن موضوع چیه ؟

این روز بازی ریخن اصلا توصیه نمیشه به چندین دلیل.اولین دلیل باز شدن کنسول شماست و برداشته شدن بایوس دستگاه و دستکاری کردنش هست و دستگاه از حالت گارانتی سونی کاملا خارج میشه.دومین دلیل برک ( break ) شدن کنسول هست در صورت وصل شدن به نت و اپدیت کردن کنسول از طریق نت

برک ( break ) یعنی چی؟

برک ( break ) از کار افتادن کنسول و خاموش شدنش برای همیشه

قیمت بازی های PS4 خیلی بالاست و من اصلا توانایی پرداخت هزینه هاشو ندارم چی کار کنم؟

خوشبختاته برای این موضوع هم راه حلی وجود داره که شما میتوانید بازی این نسل رو با قیمت کمتری تهیه و بازی کنید که در ادامه مقاله متوجه این موضوع میشوید پس اصلا نگران قیمت بازی های این کنسول نباشید.

ایا این راه حل شما برای بازی های ارزان روی XBOX ONE هم جواب میده؟؟

خیر دوستان فقط کنسول PS4

ایا جعبه های کنسول PS4 پلمپ هستند ؟

خیر هیچ کدوم از دستگاه های PS4 پلمپ نیستن.

من داخل فروشگاها دیدم کنسول های که پلمپ دارن موضوع چیه؟

پلمپ درست کردن هیچ کاری نداره فروشنده ها خودشون یه پلمپ میسازن و میزنند به کنسول تا خیال شما رو الکی راحت کنند.

چرا کنسول های PS4 پلمپ نیستش؟

جعبه ی کنسول PS4 جوری طراحی شده که فضای خالی داره و وارد کنندها برای اینکه برای وارد کردن بازی ها دیسکی به داخل کشور هزینه بار اضافی ندن جعبه ها رو باز میکنند و داخلش بازی قرار میدن و وقتی رسید ایران بازی ها رو بر میدارن و این کار باعث باز شدن پلمپ جعبه میشه.

من رفتم يك فروشگاه بهم گفته شد كه كنسول ما توليد سال 2015 هست ولي بقيه جاها 2014 ايا فرقي بين اين دو وجود داره ؟

دوستان به هيچ عنوان گول اين حرف ها رو نخوريد چيزي كه در خريد كنسول PS4 اهميت داره سری ساخت كنسول است كه نشان دهنده ي تغيير سخت افزاري در كنسول شماست.در حال حاضر دو عدد سري ساخت داريم cuh 10 و cuh 11 شما حتما بايد كنسولي رو خريداري كنيد كه cuh ان با عدد 11 یا بالاتر شروع شده باشه مانند CUH 1116 يا CUH 1115

اين CUH كجا هست ؟ كجا نوشته شده ؟

هم روي كنسول شما نوشته شده هم روي كارتون دستگاه شما مانند شكل زير

CUH

kjkj

بعضی از فروشنده ها ریجن دو دارن و قیمت این ریجن دو اون فروشگاها با قیمت ریجن 3 سایت شما یکی هست میخواستم بدونم دلیلی داره؟

بله دوستان ما ۲ مدل ریجن دو داریم یه مدل ریجن دو اروپا یک مدل هم ریجن دو اسیا.

ما از کجا متوجه بشیم ریجن ۲ اروپا خریداری کردیم با ریجن ۲ اسیا ؟

روی جعبه ی هر دو کنسول ریجن رو ۲ نوشته شما ۲ تا راه تشخیص دارین روش اول وقتی CUH کنسول شما 1116 باشه یعنی ریجن ۲ اروپا هست و وقتی CUH کنسول شما 1100 باشه یعنی ریجن ۲ اسیا روش دوم دکمه ی کلیک شما منوی کنسول های ریجن ۲ اروپا با X هست ولی در ریجن ۲ اسیا با O .

ایا کنسول های ریفر یا ریفرش تو بازی هست ؟

امکان اینکه کنسول ریفر تو بازار باشه هست ولی نه سری ساخت های جدید پس حتما در زمان خرید کنسول دقت فرماید که CUH دستگاه با عدد 12 شروع بشود مانند CUH 1216

یکی از فروشگاه ها کنسول های ساخت ژاپن ارائه میدن ایا واقعا این کنسول ها ژاپنی هستن؟

داریم توی سال 2016 میلادی زندگی میکنیم و PS4 کنسولی مثل کنسول سگا یا میکرو نیست که کیفیت ساخت ژاپنیش و چینیش فرقی داشته باشه و از همه مهمتر اینکه قیمت خرید هم ژاپنی و هم چینی برای فروشگاه ها همسان بوده و فقط منتظر یه مشتری هستن که به جا اینکه بره سگا یا میکرو بخره اومده PS4 بخره.

بعضی فروشگاها هزینه ای بین ۲۵ تا ۱۰۰ هزار تومن هزینه اپدیت میگیرن ایا نیاز هست کنسول رو اپدیت کنیم ؟

خب متاسفانه ماها چون به دنبال این هستیم که ۲۰ هزار تومن یک جنس رو ارزونتر خریداری کنیم بعضی از فروشنده ها مجبور میشن که قیمت کنسول رو به شما پایین تر از قیمت خرید خودشون بگن و شما رو به داخل فروشگاه کشیده و پس از اینکه شما راضی به خرید شدین اون وقت موضوع اپدیت و چیز های دیگه مثل نصب انتی ویروس روی کنسول و چیز های بسیار خنده داره دیگه رو وسط میکشن. پس لطفا در زمان خرید یک جنس یک میلیونو پانصد تومانی دنبال ۲۰ ۳۰ هزار تومن ارزانتر نباشید چون در خرید اولین بازی برای این کنسول کم کم ۵۰ هزار تومن ضرر میکنید پس یک خرید سالم داشته باشید .

ایا کنسول در زمان خرید نیاز به اپدیت داره ؟ بعضی فروشگاه ها ۵ هزار تومن برای اپدیت میگیرن و بعضی ها هم رایگان.

دوستان اپدیت کنسول در همون لحظه که شما کنسول رو به اینترنت وصل میکنید شروع به دانلود شدن میشه و حجمی کمتر از 299 مگ داره. از طرف دیگر در تمام بازی های اپدیت وجود داره و وقتی بازی جدیدی رو داخل کنسول قرار میدید خود کنسول به شما پیغام میده که باید کنسول رو اپدیت کنید و شما YES میزنید و تمام.و اخرین موضوع اینکه حتی داخل سایت ما هم لینک دانلود اپدیت ها به همراه اموزش قرار داده شده.

بعضی از فروشگاها ادعا میکنند که PS4 های انها کپی خور هست و هک شده و ۱۰ تا ۱۵ تا بازی داخل کنسول پلی شده و اماده بازی هست موضوع چی هست؟

به هیچ عنوان کنسول PS4 کپی نشده و این روش همون روش شیرینگ هست با این تفاوت که اون ۱۰ ۱۵ تا بازی به صورت غیر قانونی تهیه شدن

ایا بازی های دیجیتای خوب هستن ؟ استفاده کنیم ؟ چرا بعضی جاها اینقدر قیمت ها پایین هست؟

بله ۱۰۰ در ۱۰۰ هم قیمت مناسبتری داره هم در هنگام خرید فروش بازی ضرر کمتری میکنید ولی باید توجه داشته باشید که اکانت رو از جایی تهیه کنید که خود اون فرد بازی دیجیتالی شما رو از خود شما خریداری کند اگر چیزی غیر این موضوع بود ضرر های مالی این بازی ها خیلی خیلی بیشتر از بازی های فیزیکی هست.باید توجه داشته باشید اگر بازی های دیجیتالی رو از افرادی نامطمئن تهیه کنید ضرر هایی به کنسول شما وارد میکند که به هیچ عنوان قابل بازگشت نیست با حساب خیلی ساده و سر انگشتی میشه متوجه شد که بازی های دیجیتالی ۶۰ دلار هستن چیزی حدود ۲۱۰ هزار تومن و هر بازی رو میشه روی ۲ تا کنسول فعال نمود پس هزینه هر بازی میشه یه عددی بین ۱۰۵ تا ۱۱۰ تومن. پس به هیچ عنوان دنبال اکانت های دیجیتالی که با اکانت های هک شده هستن که نرید.

اینکه میگن اکانت های بازی های هکی هستن یعنی چی ؟ من اطلاعات زیادی ندارم.

همانطور که میدونید توی همه کارهای یه راه درست هست و یک راه غلط. استفاده از اکانت های هکی راه غلط این روش هست که به زبان خیلی ساده یعنی دزدی از جیب شهروندان در نقاط مختلف جهان.در این روش فرد متقلب یه نحوی به اطلاعات کار یک فردی دست پیدا میکنه مثل شماره کارت رمز دومش و CVV خب معلومه هرکی این اطلاعات یک عابر بانک رو داشته باشه قادر به برداشت پول از حساب این کارت هست. این دوستان محترم دزد برای خودشتون یک کارت جدید میسازن با مشخصات کامل یک کارت واقعی که این کارت فقط حالت فیزیکی ندارن.خب در اینجا دوست دزد ما از حساب یک بنده خدایی که معمولا شهروندان معمولی ۶۰ دلار پول برداشت میکنه و وایز به کارتی که خودش درست کرده میکنه و با اون کارت جدید اقدام به خرید بازی های دیجیتالی میکند و متاسفانه باید بگم سایت های معروفی در داخل ایران اقدام به فروش این بازی ها میکنن و به دلیل سود هنگفت که این روش برای دزد دوست داشتنی ما تمام واسطه ها دارن هنوز هم این روش رو ادامه میدن به این دسته از اکانت ها به اصطلاح اکانت های هکی گفته میشه.

خب ما که نمیشناشیم افرادو که اکانت هکی میفروش یا قانونی از کجا باید متوجه بشیم ؟

راه های زیادی برای تشخیص این موضوع وجود داره.۱. مدت زمان گارانتی یا به اصطلاح این افراد میگن سریع بازی رو اکتیو کنید و ساین اوت بشین اگر بازی به صورت قانونی خریداری شده باشه مدت زمان گارانتی اکانت ها بالای ۳ ۴ سال باید باشن. ( تا زمانی که سونی از سیاست شیرینگ پیروی میکنه )۲. همون افراد بازی رو از شما خریداری میکنن. شما وقتی بازی دیجیتالی خریداری میکنید یا باید تا همیشه بازی رو داخل هارد کنسول نگه دارید که خوب این اصلا منطقی به نظر نمیاد چون دوباره ضرر مالیش از بازی فیزیکی بیشتر میشه و همچنین هارد PS4 محدودیت حجمی داره پس به هیچ عنوان بازی دیجیتالی که قابل فروش نیستن رو خریداری نکنید.۳. قیمت بازی ها میتونه یکی از نشانه های این باشه که اکانت هکی هست قیمتی زیر ۱۰۵ تومن به هیچ عنوان منطقی نیست چون یک اکانت اکبند ۲۱۰ هزار تومان هست.۴.بازی کردن بر روی به ظرفیتی که حتما باید انلاین باشه ( به اصطلاح ظرفیت ۳ یا U 2 ) وقتی شما انلاین نباشین نمی توانید بازی دیجیتالی رو انجام بدید وقتی شما همچین ظرفیتی تهیه کردید و بدون مشکل تا چندین ماه بازی رو انجام دادید میتونه یکی از نشونه های خرید قانونی باشه ۵.افرادی که اکانت های هکی ارائه میدن بیشتر بر روی فروش ظرفیت ۱ و ۲ تاکید میکنند و میگن که ظرفیت ۳ خوب نیست اینا بهتره در صورتی که مطمئن ترین ظرفیت , ظرفیت ۳ هست چون یوزر و پسورد اکانت روی کنسول شما هست و این نشون میده که این اکانت برای شماست نه کس دیگه در صورتی که شما در ظرفیت ۱ و ۲ از اکانت ساین اوت میشید و فقط اکانت روی کنسول شما اکتیو شده یوزر و پسورد اکانت داخل کنسول شما نیست.۶. برابر نبودن قیمت ظرفیت ها در اکانت های قانونی هزینه کل بازی یا باید تقسیم بر ۲ بشه یا برای مثال یک ظرفیت ۱۱۰ تومن باشه ظرفیت دوم ۱۰۰ تومن. در هر صورت جمع بازی های باید عددی بین مبلغ ۲۱۰ تا ۲۲۰ تومن باشد.۷. دوباره تاکید میکنی فردی که بازی دیجیتالی شما رو از خود شما میخره میتونه مهمترین نشونه باشه برای تشخیص قانونی بودن اکانت ها.دوستان همه این موارد ۱۰۰ در ۱۰۰ قانونی بودن یک اکانت رو تایید نمیکنن ولی میتونه راه تشخیص خوبی باشه پس حتما دقت داشته باشید در خرید بازی های دیجیتالی.

من کاملا گیج شدم بالاخره بازی دیجیتالی به صرفه هست یا نه ؟

در صورتی بازی دیجیتالی خوب و به صرفه هست شما بتونید اون بازی رو همانند بازی های فیزیکی خرید و فروش کنید اگر بازی های دیجیتالی همچین امکانی نداشته باشن به نظرم ضررش مالیش بیشتر از بازی های فیزیکی هست پس پیشنهاد بنده انتخاب یک فروشنده معتبر در این امر هست.

چرا بیشتر فروشنده ها از بازی های دیجیتالی بد میگن ؟

به سه دلیل اولیش اینکه به دلیل فراگیر شدن اکانت های هکی ( دزدی ) و ضرر غیر قابل جبرانی که به كنسول شما وارد میکنه .دوم اینکه قدرت ارائه این طرح رو ندارن چون فردی که شیرینگ قانونی و ۲ نفره انجام میده باید ۶ دنگ حواسش به طرح شیرینگش باشه و هر کسی نمیتونه همچین خدمتی رو به مشتری های برسونه.سوم اینکه خوب سود بازی های فیزیکی خیلی بیشتر از دیجیتالی هست و خیلی کم درده سرتر و خیلی کم ریسک تر هست.

منو دوستم ۲ تایی PS4 داریم پس خودمون بازی بخریم شیر کنیم خوبه به صرفه هست ؟

متاسفانه خیر اصلا به صرفه نیست به این دلیل که شما قادر به فروش بازی دیجیتالی خودتونو به فرد دیگری نیستید. این روش فقط روی 2 تا 3 بازی دیگه جواب گو هست که میخواهید یک سال یا بیشتر بازی رو داشته باشید و به غیر موارد بالا دوباره ضرر این بازی ها بیشتر از بازی های فیزیکی هستش.

من احساس میکنم بازی فیزیکی بهتر از دیجیتالی هست.

در صورتی که بازی دیجیتالی تهیه کنید که قابل خرید و فروش نباشد ۱۰۰ در۱۰۰ بازی فیزیکی بهتر هست ولی درصورتی که بتوانید بازی دیجیتالی با قابلیت خرید و فروش مجدد تهیه کنید مطمين باشید اینقدر روی بازی فیزیکی ضرر میکنید که از بازی زده میشد.تنها در صوری بازی های فیزیکی به صرفه تر هست که یک سال از عرضه بازی گذشته باشه و قیمت دست دوم اون بازی زیر ۱۱۰ تومن اومده باشه.

من دوست دارم دیسک بازی رو داشته باشم چه روشی پیشنهاد میکنید؟

پیشنهاد بنده اینکه که اگر براتون مهم هست که بازی بعد از عرضه بازی کنید ابتدا بازی های دیجیتالی اون بازی رو تهیه کنید و بعد از اتمام بازی میتونید اون بازی رو ۳۰ تا ۳۹ تومن زیر قیمت خریدتون بفروشید و بعد از یک تا دو سال بعد از عرضه اون بازی مورد نظر دیسک فیزیکی اون بازی رو با کمتر تهیه کنید و نگهش دارید.
من احساس میکنم ضرر بازی های فیزیکی و دیجیتالی یکی هست با توجه به هزینه تعویض 30 40 تومن.

باید بگم فقط در ظاهر این شکل هست چون بازی های فيزيكي اصطحلاک بیشتری نسبت به بازی های ديجيتالي دارن و ضرر شما حتی به بالای ۱۰۰ هزار تومن هم میرسه و از طرف دیگه بازی های فیزیکی تا ۱۰ روز بعد از عرضه جهانی قیمتی بالای ۲۴۰ تومن دارن و بعدش کم کم تا ۱۹۰ تومن طی فاصله زمانی ۲ ۳ ماه میرسین ولی بازی های دیجیتالی از همون روز عرضه بازی قیمت ثابت عرضه میشن.

من هنوز هم به بازی های دیجیتالی اعتماد ندارم .

اگر از جایی که به فرد فروشنده اعتماد ندارین بازی رو تهیه کنید ۱۰۰ در ۱۰۰ هم نباید به بازی های دیجیتالی اعتماد کنید و در ادامه ی پاسخ باید خدمت شما بگم که متاسفانه یا خوشبختانه باید به این موضوع به دید وسیعتر نگاه کنید چون احتمالا کنسول های نسل بعدی اصلا چیزی به نام بازی های فیزیکی ندارن ایا به دلیل اینکه بازی های فیزیکی دیگه با تاریخ پیوسته میشه شما دیگه اون کنسول رو نمیخرید؟؟ یا کنسول رو میخرین براش بازی نمیخرید ؟؟

من احساس میکنم بازی های دیجیتالی برای خودم نیستن ؟ یه حس عجیبی دارم.

دنیا داره به سمت ساده زندگی کردن پیش میره دیگه نیاز نیست پاشید کلی راه برید تا از فروشگاه بازی بخرید راحت داخل منزل بازی خودتونو نصب میکنید بدون هیچ فعالیت بدنی و از بازی ۱۰۰در۱۰۰ اورجینال خود لذت میبرید.الان بیشتر دنیا داره به سمت دیجیتالی پیش میره ولی متاسفانه کشور های جهان سوم از تغییر ترس دارن و افکار منفی نسبت به تغییر دارن.

حجم بازی های دیجیتالی PS4 چند گیگ هست؟

حجم بیشتر بازی های بین ۳۵ تا ۵۰ گیگ میباشد.

من اصلا توانایی دانلود این حجم به دلیل محدودیت حجم نتم ندارم چی کار کنم ؟

معمولا فروشنده هایی که طرح شیرینگ ارائه میدن فایل ها رو دانلود شده اماده دارن و یا انها رو به شما رایگان میدن یا مبلغ ناچیزی از شما دریافت میکنند مثلا حتی اگر حجم بازی ۵۰ گیگ هم باشه با مبلغ ۵ هزار تومن به هارد اکسترنال شما انتقال میدن.

ایا دیتای بازی ها دانلود شده به صورت نا محدود قابل نصب هستن؟

بله هستن.چیزی که اینجا اهمیت داره یوزر و پسوری اکانت شماست که فقط بر روی ۲ کنسول قابل استفاده هست.

بعضی از فروشگاه ها یوزر و پسورد اکانت رو به ما نمیدن و فقط میگن باید خود کنسول رو بیارید تا بازی خودمون انتقال بدیم.

خب هر کسی یه سیاستی برای طرح شیرینگ داره ولی شما سعی کنید از فروشگاهی خرید کنید که هم دیتا و هم یوزر و پسورد رو به شما ارائه بدن تا شما راحت در منزل بازی خودتونو انتقال بدید در ارامش کامل.

بعضی از فروشگاه ها هزینه طرح شیرینگ دریافت میکنند ایا این درسته ؟

معمولا فروشگاه هایی که هزینه اشتراک دریافت میکنند خدمات بهتر و ارزانتری رو ارائه میدهند نسبت به جاهایی که هزینه اشتراک دریافت نمیکنند. ( برای نمونه همون ارائه یوزر و پسورد به مشترکین خود و ریختن دیتا داخل هارد اکسترنال یا خرید بازی های دیجیتالی از مشترکین خود )

ایا تفاونی بین ریجن ها وجود داره در کیفیت در بازی های در سخت افرار و نرم افزار.

خیر هیچ تفاوتی وجود نداره.

ایا بازی های دیجیتالی بخریم؟

بله البته در صورتی که فرد ارائه دهنده بازی رو از خود شما بخره و یوزر و پسورد اکانت رو همراه با دیتا در اختیار شما قرار بده بدون شک از بازی های دیجیتالی استفاده کنید.

 

region ( ناحیه – منظقه) : با توجه به سیاست های فرا مشتری مدارانه تیم بازاریابی و فروش سونی این محصول در region ( ناحیه – منظقه) های مختلف عرضه گردیده.ریجن هایی که شما هم وطنان عزیز در داخل خاک ایران مشاهده خواهید فرمود شامل :ریجن 1 : مختص به فروش این محصول در آمریکا ...

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: 4.9 ( 1 امتیازات)
0

درباره‌ @lirez@

@lirez@

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*