یکشنبه , آگوست 18 2019
afra480-60
آخرین خبرها
تاریخچه کمپانی های بازی سازی قسمت چهارم شرکت SEGA

تاریخچه کمپانی های بازی سازی قسمت چهارم شرکت SEGA

شرکت Sega Genesis که در خارج از امریکا به Mega Drive مشهور است چهارمین نسل از کنسول های بازی به شمار می اید که توسط شرکت سگا تولید و منتشر شد.در سال 1988 این کنسول در ژاپن و سال بعد در امریکا و اروپا عرضه شد.سگا جنسیس نخستین کنسول از نسل خود بود که توانست در اروپا در رقابت با کنسول های دیگر به موفقیت دست پیدا کند.دو سال بعد شرکت نینتندو کنسول خود با نام Super Nintendo Entertainment System را منتشر کرد.در سال 2002 اخرین شیپ سگا جنسیس بود و می توان ان را موفق ترین کنسول شرکت سگا دانست.اگر چه تا کنون شرکت سگا اطلاعات دقیقی در مورد میزان فروش ان نداده است.این کنسول و بازی هایش موفقیت و محبوبیت خود نزد طرفداران را ادامه دادند.بسیاری از بازی های ان هم چنان نیز دوباره برای کنسول های جدید از جمله Wii Virtual,PSN,Xbox Live و Steam منتشر می شوند اگر چه سگا جنسیس در اروپا و برزیل یک موفقیت بزرگ کسب کرد اما در امریکا و ژاپن در مقابل رقیب خود یعنی نینتندو با شکست مواجه شد.به طوری که بازار این دو کشور در اواسط دهه ی 90 کاملا با کنسول نینتندو پر شده بود.

MD2_sega_megadrive21

مدیر شرکت سگا نام این دستگاه را Mega Drive گذاشت و دلیل ان را مگا یعنی نمایش برتر و سرعت با نشان درایو اعلام کرد.این کنسول با نام مگا درایو در تمام نقاط دنیا به غیر امریکا ی شمالی منتشر شد که در ان جا به دلیل شکست تجاری به سگا جنسیس تغییر نام پیدا کرد.سگا در ابتدا در تلاش بود تا با به توافق رسیدن با شرکت اتاری, انتشار سگا جنسیس در امریکای شمالی را به این شرکت بزرگ بسپارد.اما هیچ توافقی صورت نگرفت و سگا مجبور شد این کار را خودش انجام دهد.این شرکت در ابتدا انتشار را از شهر های نیویورک و لوس انجلس اغاز کرد و کمی بعد در تمام ایالات نیز موفق شد این کار را انجام دهد.اما قیمت این کنسول در ان جا 10 دلار کم تر از چیزی بود که سگا برای ان برنامه ریزی کرده بود.
یک سال پس از این امر نوبت به انتشار در قاره ی اروپا رسید.سگا جنسیس موفق شد در اروپا موفقیت چشم گیری کسب کند.بر خلاف تمام نقاط دیگر دنیا که NES موفق شده بود جنسیس را در فروش شکست دهد, در اروپا همه چیز بر عکس پیش می رفت و سگا جنسیس تبدیل به محبوب ترین کنسول شده بود.در یکی از تبلیغات های معروف سگا در کشور انگلستان این جمله به معروفیت رسیده بود:”خوب بودن تا این حد سال ها به طول خواهد انجامید و تنها سگا می تواند تا این حد خوب باشد.” و در ادامه بر روی جوی استیک های این کنسول تمرکز می کرد.هم چنین در چند تبلیغات نیز شرکت سگا هزینه ی زیادی برای به خدمت گرفتن یکی از گیمر های معروف انجام داد که البته این کار به فروش بیشتر این کنسول نیز کمک زیادی کرد.در برخی دیگر از این تبلیغات ها یک اسکلت دسته سگا را در دست می گرفت و با شوخ طبعی و انجام کار های مضحک این کنسول را معرفی می کرد.او دزد دریایی سگا نام داشت.در حالی که تنها دو سال از انتشار مگا درایو در اروپا گذشته بود, تعداد بازی های منتشر شده در این قاره بسیار بیشتر از مناطق دیگر بود.انتشار بازی هایی با گرافیک ارکید که از جمله ان ها می توان به:Altered Beast و Golden Axe اشاره کرد, سبب محبوبیت بیش از پیش مگا درایو در اروپا شد.اما بزرگ ترین موفقیت مگا درایو با انتشار بازی Sonic: The Hedgehog در سال 1991 رقم خورد تا جایی که بسیاری از مردم امریکای شمالی نیز به سمت این کنسول گرایش پیدا کردند.در سال 1990 سگا جنسیس یا همان مگا درایو در کشور برزیل و توسط شرکت Tec Toy منتشر شد.این شرکت وب سایت رسمی مگا درایو را مخصوص برزیلی ها به راه انداخت و بسیاری از بازی ها را تنها در این کشور برای مگا درایو منتشر کرد.در سال 2007 نیز Tec Toy مگا درایو قابل حمل را در برزیل منتشر کرد.در هندوستان کار انتشار این کنسول بر عهده ی Shaw Wallace بود.قیمت مگا درایو در هندوستان بالغ بر 18000 روپیه بود.رقیب اصلی مگا درایو کنسول شرکت نینتندو یعنی NES بود که از گرافیک و سیستم صوتی قدرتمندی بهره می برد.در سال های انتشار در ژاپن نینتندو از موتور 16 بیتی در دستگاه خود استفاده کرد و این امر نیز باعث کاهش فروش سگا در سالیان نخست شد به طوری که در سال نخست تنها 400000 دستگاه در ژاپن شیپ شد.به همین منظور سگا دست به ساخت وسایل جانبی و بازی های جدید زد.در امریکای شمالی, رئیس شعبه ی شرکت سگا در ان منطقه یک برنامه ی دو قسمتی را در پیش گرفت.قسمت اول پیروزی در رقابت با NES بود.یک شعار تبلیغاتی نیز برای این کار در نظر گرفته شد که به این شرح است:“جنسیس بخرید.جنسیس کارهایی را انجام می دهد که NES هرگز نمی تواند به ان دست پیدا کند.”قسمت دوم برنامه ساخت بازی هایی بود که در ان از نام شخصیت های مشهور استفاده شده بود.به طور مثال می توان به بازی های Pat Riley Basketball, Joe Montana Football و Arnold Palmer Golf اشاره کرد.اما این کار ها نتوانست میزان فروش NES را کاهش دهد.

sega-genesis

در اواسط سال 1990, مدیر عامل شرکت سگا, فرد دیگری را در شعبه ی امریکای این شرکت جایگزین کرد.اگر چه این فرد اشنایی چندانی با صنعت بازی نداشت, اما خود را به شدت درگیر ان کرد.او یک برنامه ی 4 قسمتی را تنظیم کرد.1.قیمت دستگاه را کاهش دهد. 2.تاسیس شرکت بازی سازی مخصوص ساخت بازی تنها برای کشور امریکا. 3.ادامه ی برنامه های تبلیغاتی. 4.تغییر نام بازی ها از ژاپنی به انگلیسی مانند Altered Beast.تمام این اهداف به سرانجام رسید.مجله ی ژاپنی Famitsu به ستایش بازی Sonic:The Hedgehog پرداخت و در ادامه ی مطلب اعلام کرد که دست یابی به اهداف در شرکت سگا سبب شده است که بسیاری از افراد به جای NES دست به خرید جنسیس بزنند.در نتیجه ی رسیدن به اهداف در سال 1992 جنسیس توانست فروش خود را در امریکا افزایش داده و حدود 60% از افراد صاحب کنسول در ان زمان جنسیس داشتند.در ادامه ی راه شرکت سگا در کنسول خود از پردازشگر Blast استفاده کرد تا ثابت کند که قدرت های گرافیکی جنسیس بسیار بیشتر از NES است.اما با برنامه ها و اهداف حساب شده ی نینتندو فروش کنسول جنسیس در اواخر سال 1993 از 60% به 37% کاهش پیدا کرد.در اروپا کنسول مگا درایو موفق شد تا اواخر سال 1988 8 میلیون دستگاه فروش داشته باشد و در رقابت با کنسول های دیگر سربلند بیرون اید.در برزیل نیز این کنسول موفقیت خوبی کسب کرد و موفق شد 75% از بازار فروش را به خود اختصاص دهد.

خاستگاه شرکت (۱۹۴۰–۱۹۸۲)

شرکت ژاپنی سگا در سال ۱۹۴۰ میلادی با نام Standard Games شروع بکار کرد و در سال ۱۹۵۲ به نام Service Games تغییر نام داد. نام سگای کنونی نیز برگرفته از دو حرف اول یعنی SE از SErvice و GA از GAmes است که تا بحال حفظ شده است؛ لذا پس از شرکت نینتندو که در سال ۱۸۸۹ تأسیس شده، قدیمیترین شرکت فعال در زمینه تولید بازی‌های کامپیوتری، شرکت SEGA است. البته شرکت نینتندو (Nintendo) در دهه ۵۰ میلادی و پس از جنگ جهانی دوم، شروع به فعالیت در زمینه بازی‌های رایانه‌ای کرده و تا قبل از سال ۱۹۵۶ میلادی در زمینه کارت بازی (شبیه کارت بازی‌های ماشین، فوتبال که خودمان در ایران مشابه آنرا داشتیم) فعالیت می‌کرد. نکته‌ای جالب که قابل ذکر است، شخصیت‌های معروف نینتندو یعنی ماریو، Bowser و دانکی کنگ در ابتدا در همین کارتهای بازی دیده شدند (همین موضوع یعنی آشنایی مردم ژاپن با شخصیت‌های نینتندو، دلیل محبوبیت ویژه این شرکت و بازی‌های آن در ژاپن است). سگا توسط سه فرد یعنی Marty Bromely, Irving Bromberg و James Humpert در هاوایی تأسیس شد و سپس در سال ۱۹۵۱ دفتر شرکت به توکیو منتقل شد. شرکت سگا از ابتدا در شاخه خدمات بازی (Service Games) فعال بود و به همین دلیل نام سگا را برگزید. در سال ۱۹۵۲ میلادی David Rosen که یک تاجر موفق آمریکایی بود، مدیریت سگا را به عهده گرفت و تا سال ۱۹۹۶ در سگا فعالیت گسترده داشت.تغییر نام سگا خوش‌یمن بود و سگا از دهه ۵۰ تا ۸۰ توانست سود فراوانی به جیب بزند. در همین ایام، یعنی در سال ۱۹۷۳ شرکت سگا اولین بازی خود یعنی Hockey TV را برای آرکید تولید کرد و توانایی خود را با ساخت بازی‌های دیگر برای Arcade اثبات کرد.در سال ۱۹۸۳ اولین کنسول خانگی سگا با نام SG-1000 تولید شد و رقابت سگا با شرکت‌های کنسول ساز مانند آتاری و نینتندو آغاز شد. در ایامی که بازی‌های کامپیوتری دچار هرج مرج شده و هر شرکتی اقدام به ساخت کنسول می‌کرد، این وضعیت باعث ضربه سنگینی به سگا شد و سگا تا آستانه ورشکستگی پیش برد؛ لذا در سال ۱۹۸۴ شرکت CSK سهام سگا را خرید و سگا بنام Sega Enterprises Ltd تغییر نام داد.

ورود به بازار کنسول خانگی (۱۹۸۲–۱۹۸۹)

سگا SG-1000 اولین تجربه سگا در ساخت کنسول خانگی بعد از دستگاه‌های آرکید بود. گرچه این کنسول نتوانست انتظارات را در رقابت با اتاری۲۶۰۰ برآورده کند اما سگا تاسال ۱۹۸۹ به ساخت بازی برای ان ادامه داد. مشهورترین بازی ان فیلیکی یا همان جوجه وگربه بود.

1024px-Sega_SG-1000_Bock

سگا مستر سیستم (به انگلیسی: Sega Master System) و (به ژاپنی: マスターシステム Masutā Shisutemu) نام یک کنسول بازی ویدئویی از نسل سوم است که برای نخستین بار توسط شرکت سگا و در ۲۰ اکتبر ۱۹۸۵ در ژاپن منتشر شد.این کنسوب یک سال بعد و در ژوئن ۱۹۸۶ در آمریکای شمالی و یک‌سال پس از آن نیز در سپتامبر ۱۹۸۷ در اروپا نیز عرضه گشت.سگا مستر سیستم به عنوان محصولی از شرکت سگا، رقیبی قدرتمند برای کنسول‌های نسل سوم و به‌ویژه کنسول شرکت نینتندو یعنی نینتندو ان‌ای‌اس به‌حساب می‌آمد و حتا از دید فنی، برتر از ان‌ای‌اسی بود که پیش از انتشار آن، منشر شده بود و فروش قابل توجهی هم داشت. به هرحال، مستر سیستم باتوجه به برتری‌های فنی خود نسبت به ان‌ای‌اس، از این کنسول در بازارهای آمریکای شمالی و ژاپن شکست خورد.سگا مستر سیستم در اروپا، اقیانوسیه و برزیل رقابت پایاپایی را با ان‌ای‌اس انجام داد و عرضه کنسول توسط سگا به این مناطق افزایش یافت که این باعث تثبیت جایگاه این کنسول در مناطق بالا به مدت یک دهه گشت.سگا مستر سیستم به دلیل حمایت گسترده و محبوب شدن در سطح جهانی، به عنوان دومین کنسول عرضه شده شرکت سگا در زمینه فروش بالا بود. این کنسول ۱۳ میلیون واحد در سطح جهانی به فروش رسید که در این زمینه، تنها سگا مگا درایو بود که بیش از این کنسول به فروش رفت.وب‌گاه آی‌جی‌ان نام این کنسول را از میان ۲۵ کنسول مورد اشاره خود در رده بیستم بهترین کنسول‌های بازی در تمام دوران‌ها قرار داد.

1024px-Sega-Master-System-Set

سگا ساترن (Sega Saturn) در سال ۱۹۹۵ سگا کنسول سگا ساترن را با درایو دیسک (CD) تولید کرد که قدرتی بسیار بالاتر از Neo Geo و 3DO داشت؛ اما به دلیل اینکه قبل از نینتندو ۶۴ و سونی پلی استیشن وارد بازار داشت و قدرت کمتری نسبت به دو رقیب خود داشت، تا سال ۱۹۹۸ نتوانست فروش خوبی را تجربه کند و معدود بازی‌هایی مانند Virtua Fighter و یا سونیک و یا Grandia توانستند فروش میلیونی را تجربه کنند. این دستگاه با طراحی زیبا و فضایی! خود، قطعاً یکی از زیباترین طراحی را در ساخت کنسولها داراست. ضمن اینکه نمایه و تم اولیه دستگاه کاملاً با اسم ساترن Saturn (به معنی سیاره زحل) به همراه لگوی خود ساترن بسیار هماهنگ بود. در این کنسول با اینکه بازی‌های خوبی مانند سری Panzer Dragoon و یا سری Shining Force تولید شد، اما اغلب از بازی‌های سبک آرکیدی مانند سگا رالی، House of the Dead، ویرچوا کاپ، ویرچوا فایتر و یا Nights Into Dreams به دلیل نبود رقیب قوی در این سبک در کنسول‌های دیگر استقبال شد. لازم است ذکر شود که بازی Nights Into Dreams که توسط سونیک تیم تولید شد، یکی از بهترین بازی‌های ساترن و یکی از با گرافیک‌ترین بازی‌های آن سال در بین تمام کنسول‌ها بود

Sega-Saturn-Console-Set-Mk2

دریمکست (Dreamcast) عمر سگا ساترن کوتاه بود و با آمدن کنسول جدید سگا، یعنی دریمکست در سال ۱۹۹۸، شرکت سگا معرفی کنسول جدید خود را ابتدا در ژاپن داشت. این کنسول با گرافیکی بسیار بالاتر از نینتندو ۶۴ و پلی استیشن، طراحی زیبا و جمع و جور خود و امکانات متعدد مانند پشتیبانی از دیسک‌ها GD و اتصال به اینترنت توانست نگاه بسیاری را نمایشگاه E3 بخود جلب کند. کنسول خانگی دریمکست، در تاریخ نهم نوامبر سال ۱۹۹۹ به پخش جهانی رسید و توانست چندین رکورد ثبت کند. پر فروشترین دستگاه در نخستین هفته ارائه به بازار با رقم ۵۰۰ هزار عدد؛ و ثبت ۱ عدد تاریخی. در این روز یعنی ۱۹۹۹٫۹٫۹ که روز ارائه سگا دریمکست بود، ۵ عدد ۹ در تاریخ پشت سر هم قرار می‌گرفتند که اتفاقی خاص و نادر بود (شاید به همین دلیل آرم رؤیا گونه ابتدایی دریمکست هم را بتوان ترکیبی ممتد از چند ۹ انگلیسی دانست). دریمکست تنها کنسول با پشتیبانی از فرمت دیسک GD بود. این دیسکها که ظرفیت حدوداً ۱٫۵ گیگابایتی داشت، فقط در کنسول DreamCast استفاده شد. در ضمن دریمکست اولین کنسول با قابلیت بازی آنلاین بود که با اجرای دو بازی Chu Chu Rocket و Phantasy Star Online لذت بازی آنلاین را بخوبی منتقل می‌کرد (دو نسخه بازی Phantasy Star Online اولین بازی کنسولی در سبک MMORPG بود که بعدها بازی World Of Warcraft در همین سبک بسیار مورد استقبال قرار گرفت).

1024px-Sega-dreamcast-set

sega سونیک سگا sonic

سگا دریمکست با اینکه بسیار قوی و هوشمندانه طراحی شده بود، اما مانند سگا ساترن نتوانست به موفقیت بالایی دست یابد. بعضی از دلایل شکست دریمکست عبارتند از: ۱- کمبود بازی‌های محبوب و پرطرفدار، ۲- ورود ۳ رقیب قوی به نامهای سونی با Playstation 2 / نینتندو با کنسول GameCube و غول نرم‌افزاری یعنی مایکروسافت با ایکس باکس، ۳ – فوت ناگهانی رئیس با تعصب سگا، ۴ – ساخت پروژه‌های سنگین و پر هزینه مانند شنمو دریمکست با داشتن بازی‌های بسیار زیبا و متنوع که عموماً توسط سگا و شرکت‌های زیر مجموعه اش تولید شد، توانست عناوین زیادی را تولید کند. بازی Jet Set Radio با اولین گرافیک کارتونی cel-shaded که بعدها در بازی‌هایی مانند GTA 3، Viewtiful Joe، Prince of Persia و The Legend of Zelda: The Wind Waker و … ادامه پیدا کرد، یک بازی زیبا بود که در کنسول ایکس باکس ادامه پیدا کرد. بازی‌های نظیر Samba De Amigo، Space Channel 5، Shenmue، Crazy Taxi، Chu Chu Rocket، Skies Of Arcadia، Head Hunter، Virtua Tennis وفوتبال آمریکایی عناوین تازه تولیدی بودند که توانستند جزء بازی‌های خوب سگا نام بگیرند؛ و یا بازی NHL 2K1 که بهترین بازی ورزشی تاریخ تا بحال لقب گرفته است. البته از بازی‌های سایر شرکتها مانند Soul Calibur از Namco، بازی Resident Evil Code Veronica از Capcom، بازی Rayman و Grandia 2 از Ubisoft هم نیز نباید غافل شد، تا این حد که تا بحال بهنرین بازی مبارزه‌ای تاریخ مختص بازی Soul Calibur از شرکت نامکو ویژه کنسول دریمکست است. در سال ۲۰۰۰ سگا از نام Sega Enterprises, Ltd به Sega Corporation تغییر نام داد. به هر حال در سال ۲۰۰۱ شرکت سگا با ساخت ۲ بازی خداحافظی گونه به نامهای شنمو ۲ و سونیک ادونچر ۲ با کنسول دریمکست و البته کنسول سازی انصراف داد و تولید دریمکست متوقف شد؛ گرچه تا سال ۲۰۰۴ بازی‌های خوبی مانند Puyo Puyo Fever و یا Ikaruga برای دریمکست تولید شد

تغییر جهت به سمت توسعه‌دهنده نرم‌افزار شخص ثالث (۲۰۰۱–۲۰۰۵)

با مرگ isao okawa مدیر عامل ورییس سابق سگا در سال ۲۰۰۱ شرکت دچار بحران ورکود شد. در واقع رئیس می‌خواست قبل از مرگش به علت ضرر دریمکست. سگا رابه مایکروسافت بفروشد که با مرگش منتفی شد. طی ۴سال ضررها شدید شد و سگا مرتب مشغول اخراج کارمندان و تعطیلی استودیوهایش ویا فروش ان‌ها بود یکی از مهم‌ترین استودیوهای فروخته شده توسط سگا 2K گیمز بود. همچنین ipهای بزرگی مانند تمام عنواینی که در اخرشان پسوند 2k دارند به take two فروخته شد. در سال ۲۰۰۵ هاجیمی سایتومی رئیس شرکت سامی. سگا را از شرکت csk خرید. با ترکیب سگا وسامی شرکت تابعهٔ سگاسامی هولدینگز به وجود آمد. در اولین اقدام برای جبران ضرر هاجیمی ساتومی شرکت مستقل کریتیواسمبلی را خرید. زمان گذشت تا سال ۲۰۱۵ که شرکت سگا با خرید۲استودیوی انیمیشن معروف tms وmarza animetion planet توانست به صنعت فیلم هم ورود کند. سگا توانست در سال ۲۰۱۵ شرکت مشهور Atlus و دمورگ را زیر سلطه خود ببرد. همچنین برای احیای اولیهٔ بخش سخت‌افزار خود بعد از دریم کست با همکاری شرکتی دیگر به تولید لب تاب گیمینگ پرداخت. سرانجام با ساختن بازی alien isolaton توانست علاوه بر فروش زیاد ۲٫۱ میلیون نسخه‌ای جایزه بهترین موسیقی بفتا را ببرد.

استودیوهای نرم‌افزاری

این استودیوها به ترتیب عبارت اند از کریتیو اسمبلی سازندهٔ توتال وار و بیگانگان – اسپورتس اینتراکتیو سازنده فوتبال مننجر- سونیک تیم که شامل ۲قسمت آمریکا وjapanاست- three rings zone- wawe master-و استودیوی دمورگ – atlus,البته در این سال‌ها به علت ورشکستگی و رفتن یو سوزوکی مغز متفکر سگا sega am2- sega am3-hitmaker-تعطیل شده‌اند. سگا همچنین استودیوهایی در کشور کره جنوبی دارد که زیاد معروف نیستند. در سال ۲۰۱۳ با ورشکستگی thq سگا استودیوی reilc را با قیمت ۲۵ میلیون دلار خرید. وصاحب ipهای معروفی مانند company of heoros و war hammer شد. لیست کامل استودیوها عبارت اند ازسگا یکی از شرکتهای عظیم ژاپنی است که هم استودیوهای بازی سازی فعالی دارد و هم دفاتر و نمایندگی متعددی در سراسر جهان. Global Entertainment: با نام AM8 گروه سونیک تیم و خالق سری بازی سونیک، Nights Into Dreams، Burning Rangers، ChuChu Rocket!, Samba de Amigo, و Phantasy Star Online است که یوجی ناکا (Yuji Naka) از مهمترین افراد این بخش بود. New Entertainment: که استودیوهای Wow Entertainment, Hitmaker, Smilebit, Sega Rosso, Overworks زیر مجموعه‌های این بخش هستند. بازی‌های ساخت این استودیو عبارتند از Manx TT Superbike، Jet Set Radio ،GunValkyrie، Super Monkey Ball، Virtua Striker و …  Sega AM1: با دو زیر مجموعه به نام‌های Wow Entertainment و Overworks (به نام AM7 و تیم شینوبی) سازنده بازی‌های Altered Beast، سری Golden Axe، سری The House of the Dead، سری Phantasy Star، سری شینوبی، سری بازی شورش در شهر، سری Sakura Wars، سری آلکس کید و Skies of Arcadia از گروه‌های پرکار و فعال شرکت سگا است. Sega AM2: گروه تحقیقات و توسعه سگا (Sega Amusement Machine Research and Development Department) که با نام Sega Amusement نیز شناخته می‌شود، یکی از بخش‌های مهم سگا است که یو سوزوکی (Yu Suzuki) در این بخش فعال است. بازی‌های مطرح و معتبری در این بخش تولید شده‌اند که برخی از آنها عبارتند از: سری After Burner، بازی Daytona USA، بازی Ferrari F355 Challenge، سری بازی Out Run و موتور Hang-On، سری بازی Virtua Cop، سری بازی Virtua Fighter، بازی شنمو ۱و۲، Virtua Striker و بسیاری عناوین دیگر Sega AM3: با نام تجاری Sega Rosso و Hitmaker یکی دیگر از بخش‌های سگا است که ساخت بازی‌هایی از قبیل سری Virtual-On، سری بازی تاکسی دیوانه، سری Virtua Tennis، سری Sega Rally و Initial D را به عهده داشته است. Wave Master: بخش صوتی سگا که با نام Sega Digital Media نیز شناخته می‌شود، یکی از نام‌هایی است که در پایان اکثر بازی‌های سگا دیده می‌شود. این گروه که اکثر آهنگسازها و مدیران صدا سگا در آن حضور دارند، در بازی‌هایی بی شمار سگا فعالیت مستمر دارد.

sega

درباره‌ @lirez@

@lirez@

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*