یکشنبه , نوامبر 18 2018
afra480-60
آخرین خبرها
گاز، دنده، ترمز، تکرار: آخرین اطلاعات از بازی F1 2016

گاز، دنده، ترمز، تکرار: آخرین اطلاعات از بازی F1 2016

از جمله مجموعه بازی هایی که ظرف سال های اخیر علاقه مندان به عناوین اتومبیل رانی امکان ملاقات مستمر و منظم با نسخه های متعدد از آن را به شکل سالانه یافته اند، سری فرمول یک است. خوشبختانه سازندگان این مجموعه یعنی اعضای شرکت کد مسترز فرآیند انتشار نسخه های مختلف از سری فرمول یک را به گونه ای برنامه ریزی اند که علاقه مندان به سبک اتومبیل رانی بتوانند پیش از فصل پاییز هر سال و زمان انتشار پی در پی بازی های کامپیوتری گوناگون (در سبک های مختلف) در فصل تابستان و درکمال آسودگی به تجربه ی نسخه های جدید از مجموعه بازی های فرمول یک بپردازند. در راستای همین سیاست تثبیت شده، علاقه مندان به سری بازی های فرمول یک به زودی و ظرف روزهای آینده این امکان را در اختیار خواهند داشت تا با تازه ترین نسخه از این مجموعه یعنی بازی فرمول F1 2016 دیدار نمایند.

همان گونه که پیش از این در قالب مطالب گذشته ی خود (در رابطه با بازی F1 2016) به آن اشاره کرده بودیم یکی از پیشرفت های قابل توجه گیم پلی بازی F1 2016 نسبت به نسخه های پیشین این مجموعه تغییر ساختار مهم ترین بخش گیم پلی این بازی یعنی بخش Career است. به این ترتیب که علاقه مندان به سری بازی های فرمول یک در بخش Career جدید ترین نسخه از این مجموعه یعنی بازی  F1 2016این امکان را در اختیار خواهند داشت تا پس از انتخاب شماره و تیم مورد نظر خود به این بخش از بازی وارد شده و به جای پنج فصل پیاپی، ده فصل پی در پی از مسابقات فرمول یک را در این بازی تجربه نمایند. اما نکته ای که تا کنون و در قالب مطالب پیشین خود به آن هیچ اشاره ای نکرده بودیم این است که با انتخاب تیم های شاخص تر و سرشناس تر حاضر در رقابت های فرمول یک توسط بازیبازان، انتظارات مدیران این تیم ها از آن ها نیز بیشتر از هنگامی است که به انتخاب تیم های کوچک تر و کم نام و نشان تر موجود در این بازی خواهند پرداخت. در مجموع می توان بحث فوق را این گونه جمع بندی نمود که تجربه کنندگان بازی F1 2016 به موجب انتخاب تیم های بزرگ در بخش Career این بازی ناچار به تجربه ی چالش ها و دشواری های بیشتری نسبت به انتخاب تیم های کوچک و کم نام و نشان حاضر در این بخش از بازی F1 2016 هستند.

F1-2016

گذشته از این موضوع یکی از بخش های جالب و جدید دیگری که تجربه کنندگان بازی  F1 2016 قادر به ملاقات با آن در گیم پلی این بازی هستند بخش جدیدی به نام بخش قهرمانی چند نفره است که با توجه به نام آن از ساختار چند نفره و گروهی بهره می برد. در قالب این بخش جدید از بازی F1 2016 تا سقف بیست و دو بازیباز می توانند کل مسابقات یک فصل از رقابت های فرمول یک را همراه با یکدیگر و به شکل گروهی دنبال نمایند. در واقع در این بخش جدید از بازی F1 2016 به جای آن که هر کدام از بازیبازان به رقابت با اتومبیل هایی که کنترل آن ها را هوش مصنوعی این بازی بر عهده دارد بپردازند، به مسابقه با اتومبیل هایی خواهند پرداخت که آن ها را سایر بازیبازان و تجربه کنندگان بخش قهرمانی چند نفره از بازی F1 2016 کنترل می کنند. به این ترتیب علاقه مندان به بازی F1 2016 با ورود به بخش چند نفره ی جدید طراحی شده برای این بازی از این امکان برخوردار خواهند بود تا رقابت های هیجان انگیز تر و غیر قابل پیش بینی تری را نسبت به حالت عادی در طول یک فصل کامل از مسابقات فرمول یک تجربه نمایند و تمامی مسابقات این بخش را همراه با دوستان و آشنایان خود به انجام برسانند. البته ساختار این بخش جدید از بازی F1 2016 هنگامی جذاب تر می شود که بدانیم در بخش قهرمانی چند نفره از بازی F1 2016 این امکان وجود خواهد داشت تا بازیبازان همراه با دوستان خود در قالب یک تیم واحد به رقابت با دیگران بپردازند یا این که با قرار گرفتن در قالب سایر تیم های اتومبیل رانی حاضر در این بازی رو در روی یکدیگر قرار گیرند و مسابقاتی پر چالش و هیجان انگیز را تجربه نمایند.

 F12016

به منظور هر چه طبیعی تر جلوه کردن نوع حرکت اتومبیل ها در پیست مسابقات بازی F1 2016 و بر هم کنش آن ها با یکدیگر (و همچنین سایر اجزای محیط این بازی) سازندگان بازی F1 2016 برای طراحی مناسب و هر چه طبیعی تر فیزیک این بازی بیش از هر چیز به نوع کنش و واکنش موجود میان لاستیک اتومبیل ها با پیست مسابقات (و همچنین محیط خارج از پیست) توجه داشته اند. به همین منظور سازندگان بازی F1 2016 تحقیقات گسترده ای را بر روی انواع مختلف لاستیک های مربوط به اتومبیل های اختصاصی مسابقات فرمول یک به انجام رسانده اند تا از این نکته آگاه گردند که هر کدام از این لاستیک ها دقیقاً چه نوع رفتاری را به هنگام حرکت بر روی سطوح مختلف مسیر مسابقه از خود به نمایش می گذارد. تحقیقاتی که نتایج به دست آمده از آن ها به طور مو به مو در بازی F1 2016 پیاده سازی شده است. به هر حال می توان گفت که نسخه ی جدید از سری بازی های فرمول یک یا همان بازی F1 2016 تغییرات فراوانی را نسبت به نسخه های پیشین این مجموعه در دل خود جای داده است. تغییراتی که می تواند در صورت پیاده شدن درست و اصولی در بخش های مربوطه از گیم پلی بازی F1 2016 ، این بازی را به یکی از بهترین نسخه های موجود در سری بازی های فرمول یک تبدیل نماید. در پایان باید به این نکته اشاره کرد که بازی F1 2016 در تاریخ 19 اوت سال جاری میلادی (تقریباً سه روز دیگر) برای سه پلتفرم کامپیوتر های خانگی ، کنسول اکس باکس وان و کنسول پلی استیشن 4 منتشر خواهد شد.

از جمله مجموعه بازی هایی که ظرف سال های اخیر علاقه مندان به عناوین اتومبیل رانی امکان ملاقات مستمر و منظم با نسخه های متعدد از آن را به شکل سالانه یافته اند، سری فرمول یک است. خوشبختانه سازندگان این مجموعه یعنی اعضای شرکت کد مسترز فرآیند انتشار نسخه های مختلف از سری فرمول یک ...

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید!
0

درباره‌ مهدی یحیی خانی

مهدی یحیی خانی
دانشجوی رشته ی مهندسی فناوری اطلاعات هستم و فعالیتم هم در زمینه ی کامپیوتر هست و علاقه ی زیادی هم در این زمینه دارم مخصوصا اینترنت و بازی های رایانه ای

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*