شنبه , دسامبر 15 2018
afra480-60
آخرین خبرها
دن هوزر نویسنده بازی های راک استار

دن هوزر نویسنده بازی های راک استار

دن هوزر ( Dan Houser ) متولد 24 می 1971 ( 3 خرداد 1353 ) نام نویسنده و تهیه کننده بازی های رایانه‌ای و به همراه برادر بزرگترش سم هوزر از موسسان شرکت Rockstar Games و معاون نوآوری این استودیو می‌باشد. از او میتوان به عنوان یکی از ستون های اصلی بازی های راکستار نام برد ، شهرت اصلی او بخاطر نویسندگی عناوینی همچون Bully ، Red Dead Redemption و Max Payne 3 را نام برد ، همچنین  داستان فرانچایز مشهور Grand Theft Auto هم زیر قلم و دستان دن رقم خورده است .

دوران کودکی و تحصیلات

پایتخت کشور انگلستان ، محلی که شاهد تولد یکی از نابغه های صنعت بازی‌سازی بوده است ، بله ! دن در لندن متولد و در همانجا رشد کرده است . او پسر دوم والتر هوزر و ستاره‌ی سینمای دهه 70 انگلستان ، جرالدین موفات است .

دن همچون برادش فارغ التحصیل مدرسه تاریخی سنت پال و دانشگاه آکسفورد می‌باشد. سم و دن، با توجه به دهه هفتاد بریتانیا و سلطتنت موسیقی راک بر فرهنگ این کشور ، هر دو میخواستند از نوازدگان موسیقی های راک و از ستارگان این صنعت شوند ولی برخلاف علاقه‌شان آنها از همان دوره جوانی استعداد شگرفی در روایت داستان ( Storytelling ) داشتند .

به دلیل نزدیک بودن فروشگاه فیلم های سینمایی ( کلوپ فروش و اجازه فیلم ) به خانه هوزر ها ، تماشای فیلم از تفریحات و امور روزمره دن و سم بود ، آنها علاقه‌مند به فیلم های ژانر جنایی مانند Spaghetti Westerns بودند ، دن شیفته‌ی فیلم ماندگار ” The Warriors ” اثر ماندگار ” والتر هیل ” ساخته 1979 بود ، ( دلیل ساخت بازی The Warriors از سوی راکستار ، علاقه‌ی شدید دن به این فیلم بوده است !

دوران کاری

در سال 1995 سم به صورت پاره‌وقت در BMG Interactive استخدام شد ، وظیفه اون تست CD-ROM های این شرکت بوده ، او یک‌سال بعد به استخدام کامل این شرکت درآمد . سم و دن به بازی رایانه‌ای که در توسط DMA Design ( یکی از زیرمجموعه های BMG ) با نام Race’n’Chase درحال ساخت بوده است علاقه‌مند بودند ، آنها پس از تغییرات کلیدی در این بازی ، Race’n’Chase را بانام Grand Theft Auto برای انتشار به BMG فرستادند ،

در 1998 شرکت BMG و تمامی امتیازاتش توسط Take-Two Interactive خریداری شد ، سم و دن به نیویورک منتقل شدند و شرکت Rockstar Games را تاسیس کردند .

آثار و بازی ها

دن علاوه بر نویسندگی ، وظیفه گویندگی در بعضی از بازی های راکستار را بر عهده داشته است .

عنوان سال نقش
Grand Theft Auto 1997 نویسنده
 Grand Theft Auto: London 1969 1999 نویسنده | تهیه کننده
Grand Theft Auto 2  1999 نویسنده | تهیه کننده
X-Squad 2000 صداگذار
Grand Theft Auto III 2001 نویسنده | تهیه کننده | صداگذار
Smuggler’s Run 2 2001 نویسنده
Smuggler’s Run: Warzone 2002 تهیه کننده اجرایی
Grand Theft Auto: Vice City 2002 نویسنده | تهیه کننده | صداگذار
Grand Theft Auto: San Andreas 2004 نویسنده | تهیه کننده | صداگذار
Grand Theft Auto: Liberty City Stories 2005 نویسنده | صداگذار
Grand Theft Auto: Vice City Stories 2006 نویسنده | تهیه کننده
Bully 2006 نویسنده
Bully:Scholarship Edition 2006 نویسنده
Grand Theft Auto IV 2008 نویسنده
Midnight Club: Los Angeles 2008 نویسنده ( دیالوگ )
Grand Theft Auto: The Lost and Damned 2009 نویسنده
Grand Theft Auto: Chinatown Wars 2009 نویسنده
Grand Theft Auto: The Ballad of Ga Tiny 2009 نویسنده
Red Dead Redemption 2010 نویسنده | تهیه کننده اجرایی
Red Dead Redemption: Undead Nitghmare 2010 نویسنده
L.A. Noire 2011 تهیه کننده
Max Payne 3 2012 نویسنده | تهیه کننده اجرایی
Grand Theft Auto V 2013 نویسنده

منبع : راکستار پرشیا

دن هوزر ( Dan Houser ) متولد 24 می 1971 ( 3 خرداد 1353 ) نام نویسنده و تهیه کننده بازی های رایانه‌ای و به همراه برادر بزرگترش سم هوزر از موسسان شرکت Rockstar Games و معاون نوآوری این استودیو می‌باشد. از او میتوان به عنوان یکی از ستون های اصلی بازی های راکستار نام ...

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید!
0

درباره‌ مهدی یحیی خانی

مهدی یحیی خانی
دانشجوی رشته ی مهندسی فناوری اطلاعات هستم و فعالیتم هم در زمینه ی کامپیوتر هست و علاقه ی زیادی هم در این زمینه دارم مخصوصا اینترنت و بازی های رایانه ای

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*