تجربه بازی در دقت 4k Surround! (وقتی رویاها به واقعیت تبدیل می شود)

کیفیت تصویر 4K‌ امروز به یکی از ویژگیهای دست یافتنی تبدیل شده، اما کیفیت تصویر 4k Surround چطور؟ خوشبختانه با سیستم های بازی مجهز به سخت افزار اینتل، تصور این موضوع برای ما میسر شده است. تجربه بازی در دقت تصویر 12K یک آرزوی بزرگ به نظر می رسد که خیلی ها دوست دارند نظاره گر آن باشند. برای پی بردن به عظمت تصویر 4k Surround، در ابتدا لازم است تکنولوژی 4K را درک کنید که امروز درصد محدودی از نمایشگرهای تازه وارد از آن بهره برده اند و پیش بینی می شود به زودی بازار از آنها اشباع شود. این نمایشگرهای مجهز به دقت تصویر 4K، تقریبا 4 برابر وضوخ تصویر بالاتری را نسبت به مدل های قدیمی با دقت HD ارائه می کنند. جزئیات ارائه شده به قدری بالاست که آن را با سطح کیفیت مشاهده شده توسط چشم انسان مقایسه می کنند!

کامپیوتر گیم

یکی از معدود سیستم های 4k Surround راه اندازی شده،که در آن سه مانیتور 4K در کنار هم قرار گرفته بودند، توسط Nicholas Gniech در مراسم IDF 2014 به نمایش گذاشته شد. زمانیکه در مقابل همچین سیستمی قرار بگیرید، ناخواسته حس بودن در یک اتاق کنترل و امنیت به شما دست می دهد مگر اینکه در آن لجظه یک بازی در حال اجرا شدن در آن سیستم باشد!

کامپیوتر گیم

شاید لذتی که به نیکولاس از این سیستم منتقل می شود، برای هرکسی قابل تجربه کردن نباشد چون نمایشگرهای با این کیفیت قیمت نسبتا بالایی دارند. از طرفی به گفته خود نیکولاس هیچ بازی هنوز به طور رسمی از دقت 4k Surround پشتیبانی نمی کند اما انجام دادن این کار واقعا جذاب و تحسین برانگیز است. خیلی از توسعه دهندگان بازی به تازگی شروع به استفاده از گزینه 4K نموده اند و شاید به نظر خیلی ها راه اندازی همچین سیستمی با سه مانیتور 4K هزینه اضافی محسوب می شود. همانطورکه نیکولاس هم اشاره کرده برای انجام بازیها در دقت 4K نیاز به ترکیب سخت افزار قدرتمند می باشد. شما برای دیدن تمام جزئیات، درست همانطورکه برنامه ریزی شده اند، نیاز به یک سیستم هماهنگ و قوی دارید. مثلا تصاویر تولید شده در بازی مثل Crysis 3 توسط یک سیستم قوی، برای هرکسی جذاب است.

کامپیوتر گیم

هنگام اجرای بازی Crysis 3 در این سیستم به خاطر استفاده از سه مانیتور، در بخش هایی از تصویر کشیدگی و تارشدگی ایجاد شد. برخی از گیاهان در فاصله های دور مبهم به نظر می رسیدند. اما در جاهای دیگر تصویر واضح و بدون مشکل دیده میشد. نیکولاس در باره این مشکلات گفته که به خاطر استفاده از سه مانیتور این اتفاق افتاده، در صورتیکه با یک مانیتور تصاویر بدون مشکل را می توان دید. بعضی بازیها دارای قابلیت استفاده از چند نمایشگر هستند که با فعال شدن این گزینه، بازی خود را با وضعیت جدید به خوبی تطبیق می دهد. جالب اینجاست که بازی Crysis 3 و Assassin’s Creed 4 از این قابلیت پشتیبانی می کنند ولی هنگام بازی مشکلاتی در تصاویر ایجاد شده، وجود داشت.

کامپیوتر گیم

اما در کنار برخی ایرادات موجود، این سه نمایشگر قابلیت های بسیار بالایی را در بازیها از خود نشان دادند. اما عامل اصلی که باعث شده سیستمی با این توانمندی راه اندازی شود، استفاده از یک پردازنده اکستریم شرکت اینتل است که با قابلیت پشتیبانی واقعی از 40 مسیر PCIe امکان استفاده از 4 کارت گرافیک انویدیا Titan Black را در اختیار نیکولاس قرار داده است. به عبارت دقیقتر نیکولاس از یک پردازنده خانواده Haswell-E به نام Intel Core i7 5960x در راه اندازی سیستم خود بهره برده بود. نیاز به مانیتورهای 4K به زودی فراگیر می شود و برای گرفتن بهترین نتیجه باید از سخت افزاری قوی که یک مورد آن پردازنده است، استفاده شود.

[tabs type=”horizontal”][tabs_head][tab_title]QR Code[/tab_title][/tabs_head][tab][/tab][/tabs]

[feed url=”http://afraig.ir/feed” number=”5″ ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X